TÁMOP-5.4.4-09/2-A-2009-0012
TÁMOGATÓ:
- Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Humán Erőforrás Programok Irányító Hatóság
PROJEKT CÉLJA:
A projekt hosszútávú célja:
- Az ágazati érdekek tervezés szintjén való megjelenítése, továbbá a hatékony, probléma specifikus szolgáltatástervezés, valamint a település sajátosságaihoz igazodó és hosszútávon fenntartható intézményi háttér, szolgáltatás kialakítása és a források hatékony felhasználása, allokálása érdekében korszerű képzési stratégia kialakítása Szombathelyi kistérségben.
Közvetlen célok:
- A szolgáltatásfejlesztési tervekhez kapcsolódó együttműködések kialakítása, tudástranszfer erősítése, a képzőhelyek és az önkormányzatok, valamint a szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi intézmények együttműködésével a szolgáltatásfejlesztési tervek kimunkálása, értékelése, a terepgyakorlat és a tereptanárképzés rendszerének és módszereinek fejlesztése.
- A szolgáltatásfejlesztési tervek megvalósításához kapcsolódó képzési igények kielégítése, a fejlesztéshez kapcsolódó tudások megerősítése, bővítése, továbbá a tervezést megalapozó terepgyakorlati rendszer és a tereptanárképzés fejlesztése.
CÉLCSOPORT:
A projekt közvetlen célcsoportja:
- Szombathely és kistérsége területén szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi szolgáltatásokat nyújtó intézmények vezetői (interdiszciplináris team tagjai)
- a hatékony szolgáltatástervezés érdekében indított képzésekben résztvevő szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi szolgáltatásokban dolgozó szakemberek
- Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar, mint felsőoktatási intézmény szakemberei
- a tereptanár képzésben résztvevő szakemberek
A projekt közvetett célcsoportja:
- a települési önkormányzatok képviselői
- a szociális felsőoktatásban résztvevő hallgatók
- Szombathely és kistérsége területén szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi szolgáltatásokban dolgozó szakemberek
- Szombathely és kistérsége területén szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi szolgáltatásokat igénybe vevő ügyfelek.
MEGVALÓSÍTÁS HELYSZÍNE:
- Szombathely és kistérsége
MEGVALÓSÍTÁS IDŐTARTAMA:
- 2010. június 1. – 2012. május 31.
TARTALMA:
- Szombathely és kistérsége humánerőforrás-fejlesztési, képzési stratégiájának kialakítása. Szombathely és kistérsége területén szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi szolgáltatásokat nyújtó intézmények vezetői interdiszciplináris teamet hoztak létre már a projekt előkészítő időszakában, és a teamet a projekt teljes időtartamában működtetik, hogy a kistérségben olyan szolgáltatástervezési koncepció készüljön el, amely valós igényekre és szükségletekre válaszol.
- A hatékony szolgáltatástervezés érdekében képzések szervezése. Az előzetes szükségletfelmérés és a fókuszcsoportos beszélgetés eredményeire alapozva határoztuk meg a projekt keretében megvalósítandó képzéseket és a képzésekben résztvevők körét.
- Terepgyakorlati rendszer fejlesztése. PTE ETK, mint szociális felsőoktatási intézmény szakemberei áttekintették a terepgyakorlatok jelenlegi rendjét és módszerét és meghatározták a fejlesztendő területeket.
A PROJEKTBEN VÁRT SZÁMSZERŰSÍTHETŐ EREDMÉNYEK:
- Szerződéskötésre kerül sor a kistérség, a felsőoktatási, az akkreditált felnőttképző intézmények között, a fejlesztési célok megvalósítása érdekében.
- Elkészül a szolgáltatásfejlesztési koncepcióhoz kapcsolódó képzési terv.
- A program keretében megvalósul 4 képzés és legalább 50 ember eredményesen befejezi azt.
- A felsőoktatási szervezet és a terepintézmények között 6 együttműködési szerződés megkötésére kerül sor.
- A terepképzésbe min. 12 intézményi egység kerül bevonásra.
- Legalább 30 fő szakember bevonásra kerül a tereptanári képzésben.
- 20 fő tereptanárként alkalmazásra kerül.
- 70 fő hallgató részt vesz a terepképzésben.
- Elkészül 1 db módszertani kézikönyv továbbá a terepképzés- és gyakorlat adminisztrációs rendszere.
- Elkészül a tereptanárképzés tematikája és módszertana.
- 1 területen a szolgáltatók szervezetfejlesztése megtörténik.